Нов случај со Ковид-19 во Сакраменто

0

Харисон Барнс, еден од најдобрите кошаркари на Сакраменто Кингс соопшти на социјалните мрежи дека е во карантин бидејќи е позитивен на Ковид 19.

Тој напиша дека се чувствува добро и дека  нема посебни проблеми, но, ќе мора да добие негативен на два теста за да им се приклучи на соиграчите во Орландо. Барнс во сезонава има просек од 14,7 поени и 4,8 скокови.

Барнс е  досега четвртиот играч од Сакраменто епозитивен на корона-вирусот. Претходно беа заразени и: Бади Хилд, Џабари Паркер и Алекс Лен.

 

 

Share.

Leave A Reply