Новата СЕХА сезона почнува на 3 септември

0

Новата сезона во СЕХА-лигата ќе стартува на 3/4 септември и регуларниот дел од сезоната, односно групната фаза ќе трае до 14/15 декември. Вториот дел од сезоната е резервиран за плејофот и за Ф4, кој е закажан за викендот од 3 до 5 април.

Македонија сезонава во СЕХА ќе ја претставуваат бранителот на титулата, Вардар и Еурофарм Работник, кој премиерно ќе биде дел од ова натпреварување.

Share.

Leave A Reply