Новата сезона на Евролигата почнува на 1 октомври

0

Новата сезона од кошаркарската Евролига, стартува на 1 октомври. Денеска организаторите на најсилното клупско натпреварување го објавија комплетниот распоред за новата сезона.

Истата почнува на 1 и 2 октомври, а уште во првиот ден од натпреварите ќе бидеме сведоци на големо дерби меѓу Барселона и ЦСКА.

Share.

Leave A Reply