Новата сезона во Ф1 одложена за 7 јуни

0

Формула 1 и официјално ги одложи трките во Монако, Шпанија и Холандија. Сите три старта требаше да се одржат во мај, но сега сезоната ќе започне најрано на 7 јуни во Азербејџан.

Веста дојде по конференциската врска меѓу Чеис Кери, Рос Браун, Жан Тод и десетте шефови на тимови.

Share.

Leave A Reply