Нуров ќе се бори за бронза на Европските Игри во Минск

0

Македонскиот борач Магомедгаџи Нуров со технички туш (11:0) го победи Унгарецот Шчабо првата репасажна борба во категоријата до 97 килограми на Европските Игри во Минск.

Со оваа победа, Нуров се избори за уште една битка и можност за освојување на бронзениот медал. Вечерва нашниот борач го очекува одлучувачката борба за медал и тоа против Белорусинот Александар Хуштин. Борбата е најавена со почеток од 18:30 часот.

Share.

Leave A Reply