Одбојкарите добија нов селектор

0

Одбојкарскиот стратег од Словенија, Драгутин Балтич, ќе ја преземе селекторската позиција во нашата машка одбојкарска репрезентација која ја очекуваат меѓународни активности во  Европската Лига на ЦЕВ.

Балтиќ е освојувач на европски клупски натпреварувања (ЦЕВ Куп, Челенџ Куп), национални шампионати на Словенија, Азербеџан и на Швајцарија.

Балтич има и големо искуство како селектор на националните тимови на Словенија и Бугарија.

Share.

Leave A Reply