Одреден распоредот за новата кошаркарска сезона

0

По вчерашната седница на Здружението на прволигашите, КФСМ денеск аго објави и комплетниот распоред на натпреварите за новата кошаркарска сезона 2020/21 во домашниот шампионат во машка конкуренција.

Уште во 1. коло на 3 октомври ќе го имаме големото градско дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје А.

Во продолжение и комплетниот распоред на натпреварите: ЛИНК

Share.

Leave A Reply