Одредени групите и во женското издание на ЛШ на ЕХФ

0

„Вардарки“ оваа година ги нема во Лигата на шампионките, па оваа година за нас ова ракометно натпреварување нема да биде во прв план. Сепак, на денешната ждрепка во Виена беа одредени групите за новата сезона во женската Лига на шампиони во која дел од фаворитите добија одлични групи.

Квалификациските турнири со кои ќе се пополнат двете места во елитата, ќе се играат на 7 и 8 септември, додека групната фаза започнува од 5 до 7 октомври.

Share.

Leave A Reply