Ограбен домот на Френк Рибери во Фиренца

0

Играчот од средниот ред на Фиорентина Френк Рибери бил жртва на крадци, пренесува „Ла Република“.

Според овој извор, неидентификувани лица провалиле во куќата на 37-годишниот француски фудбалер кога тој не бил дома. Висината на штетата не е наведен. Самиот Рибери сфатил дека неговиот дом е ограбен кога се вратиl по натпреварот со Парма во 30-то коло од италијанската Серија А (2:1).

Рибери се пресели во Фиорентина минатото лето по 12 години поминати во Баерн Минхен. За време на неговата кариера, Френк Рибери ги бранеше боите на Олимпик Марсеј, Галатасарај, Мец и неколку други француски клубови.

Оваа сезона, играчот од средниот ред учествуваше на 15 натпревари од италијанскиот шампионат, постигна 3 гола и 2 асистенции, а исто така доби и 1 жолт и 1 црвен картон. „Виолетовите“ во моментов го заземаат 13-то место на табелата во Серија А.

Share.

Leave A Reply