Останавме без финале во Сребрената европска лига

0

И оваа година, Македонија останува без трофејот од Сребрената европска лига. Во второто полуфинале на Ф4 турнирот во Скопје, нашите одбојкари во драматичен меч загубија од Хрватска со 3-2 во сетови (21-25, 22-25, 25-21, 25-20,15-10 ).

Иако ги добивме првите два сета и се чинеше дека ќе обезбедиме уште едно финале, дозволивме Хрватска да се врати во ритам и да ги добие следните два сета за израмнување. Во петтиот решавачки сет Хрватите беа покоцентрирани и го решија мечот во своја полза.

Мечот за третото место ќе се игра утре со почеток во 16 часот, додека финалниот двобој ќе започне од 19 часот во СРЦ „Кале“.

Share.

Leave A Reply