Пандев посакува да му се исполни сонот и да заигра на ЕП

0

Капитенот на нашата фудбалска репрезентација, Горан Пандев, очекува победа на дуелот со Лихтенштајн со кој ќе се прослави јубилејот – 25 години од првиот официјален меч на нашата селекција.

„25 години секако дека е еден голем јубилеј за мак- фудбалот. Мислам дека  треба да победиме и потоа без притисок да заминеме за   Ерменија“ вели Пандев.

„Се надевам дека ќе има повеќе публика и дека низ Лигата на нации ќе се пласираме на Европско првенство а мене ќе ми се оствари сонот“ – рече меѓу другото нашиот капитен.

 

 

 

Share.

Leave A Reply