Пандев со специјални копачки за јубилејниот 100-ти меч (ФОТО)

0

Нашиот најдобар фудбалери и капитен Горан Пандев утре на дуелот со Летонија ќе излезе со специјално дизајнирани копачки во чест на неговиот 100. меч во дресот со националните обележја.

На копачките освен посебно обележаниот јубилеј ги има и имињата на неговите деца Филипо, Ана и Софија.

Share.

Leave A Reply