Пеколна група за Македонија

0

Нашите најдбри ракометари добија тешка група на Светското првенство кое догодина во јануари ќе се реализира во Германија и Данска.

Во полу-диригирана ждрепка, избраниците на селекторот Раул Гоналез, се сместија во групата во Минхен заедно со Шпанија, Исланд, Бахреин, Јапонија и Хрватска.

Група А (Берлин): Русија, Германија, Франција, Србија, Бразил и Кореја, Група Ц (Хернинг): Данска, Тунис, Норвешка, Австрија, Чиле и Саудиска Арабија. Група Д (Копенхаген): Шведска, Катар, Унгарија, Аргентина, Египет и Ангола.

Share.

Leave A Reply