Пеп го договори Рубен Диаз од Бенфика

0

Раководството на Манчестер Сити постигна договор со своите колеги од Бенфика за трансфер на дефанзивецот Рубен Диаз. „Граѓаните“ ќе платат скоро 65 милиони фунти за 23-годишниот Португалец.

Во исто време, Николас Отаменди ќе оди во спротивна насока, но во посебна зделка. Сити за него ќе добие 13,6 милиони фунти. Двата трансфери ќе бидат финализирани откако Дијаз и Отаменди ќе се договорат за нивните лични договори.

Share.

Leave A Reply