Перез повторно ќе го врати Мурињо на кормилото на Реал?

0

Поранешниот тренер на Реал Мадрид, Жозе Мурињо, е на голема врата за враќање на кормилото на Реал (М). Според пишувањата на одделни медиуми, стратегот кој моментно е без работа, повторно е во преговори со првиот човек на Реал.

По поразот од Мајорка викендов во Ла Лига, претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез наводно одржал нови разговори со Мурињо за можноста за негово враќање во клубот. Мурињо претходно беше на чело на Реал Мадрид од 2010 до 2013 година. По 9 кола од тековната сезона, Реал е на второто место на табелата, еден бод зад лидерот Барселона.

Share.

Leave A Reply