Пике и Дембеле одбиле да тренираат

0

Во неколку каталонски градови со денови траат жестоките протести поради уапсените девет политичари кои се вложуваат за независност на автономната покраина.

Таа ситуација очигледно се одразува и во спортот пред се во фудбалот. Имено, дел од играчите на Барселона одбиле да тренираат, подржувајќи ги протестите.

Тоа  се Осман Дембеле и Жерард Пике. Наводно двајцата го пропуштиле денешниот последен тренинг пред гостувањето кај Еибар.

 

Share.

Leave A Reply