Пиоли е задоволен од покажаното

0

Тренерот на фудбалерите на Милан, Стефано Пиоли изјави дека е задоволен од играта  и тешката победа остварена на пенали против Торино во 1/8 финалето од Купот на Италија.

„Задоволен сум од играта. Тоа беше нашиот четврти натпревар во последните девет дена, но, немавме никакви проблеми со темпото. Штета што не победивме во регуларниот дел“ – вели Пиоли.

„Мора да ја одржуваме концентрацијата бидејќи тоа ни носи добри резултати. Има уште многу тешкинатпревари“ – потенцираше тренерот на „росонерите“.

 

Share.

Leave A Reply