Пирло ќе прави ремонт во Јуве

0

Андреа Пирло кој го наследи отпуштениот Маурицио Сари на клупата на Јувентус, планира да се ослободи од поголем број на фудбалери кои ќе бидат ставени на трансфер-листата, објавија денеска медиумите во Италија.

Според наведеното, нова средина ќе треба да си побараат:  Гонзало Игуаин, Алекс Сандро, Сами Кедира, Блез Матуиди, Арон Ремзи, Федерико Бернардески, Матиа Де Шилјо, Даниеле Ругани,  Даглас Коста и Данило.

Пирло пред да седне на кормилото на „старата дама“ работеше во младинскиот погон на клубот од Торино.

Share.

Leave A Reply