Пирло ќе работи во Торино

0

Поранешниот италијански фудбалски репрезентативец, Андреа Пирло, од наредната сезона ќе го води У-23 тимот на Јувентус, соопштија  медиумите на „Чизмата“.

Легендарниот играч на „старата дама“ одамна најави дека планира да започне со тренерска кариера и затоа веднаш ја прифатил понудата од клубот во кој играше во завршните години од кариерата во Европа.

Пирло пред да замине во фудбалска пензија, последните минути на теренот ги помина во дресот на Њујорк Сити во шампионатот на САД.

 

Share.

Leave A Reply