Пирло: Роналдо имаше посебен начин на подготовка

0

Јувентус вечер на домашен терен ќе се обиде да ја анулира негативата од првиот меч со Порто и да продолжи во наредната фаза во Лигата на фудбалските шампиони.

Сите погледи на домаќинот ќе бидат насочени кон големата ѕвезда на тимот Кристијано Роналдо. Тоа го потенцираше и тренерот на „старата дама“, Андреа Пирло,  алудирајќи на искуството на Португалецот акумулирано токму низ големите мечеви во фудбалската елита на Европа.

„Тоа се натпревари на кои Кристијано Роналдо, секогаш го покажува најдоброто. Тој е максимално мотивиран и подготвен за мечот со Порто“ – потенцираше Пирло.

 

Share.

Leave A Reply