По двајца ракометари на КЛ7 и Еурофарм Пелистер 2 позитивни на коронавирусот

0

Новиот ракометен суперлигаш Голден Арт КЛ7 и екипата на Еурофарм Пелистер 2 имаат по два позитивни ракометари на коронавирусот. Од КЛ7 истакнаа дека позитивни се примероците од тестирањето на еден сениор и еден кадет. Битолскиот тим исто така има двајца позитивни ракометари и најверојатно целиот состав ќе оди во двонеделна изолација.

Share.

Leave A Reply