Почина легендата на екс-југословенскиот ракомет, Златко Сарачевиќ

0

Легендата на хрватскиот и екс-југословенскиот ракомет, Златко Сарачевиќ (59) почина вчера во болницата во Копривница, откако доживеал срцев удар веднаш по дербито меѓу Подравка и Локомотива. Хрватските весници објавија дека тој починал во локалната болница откако не успеал обидот за негова реанимација.

Легендата на хрватскиот ракомет жестоко ја прослави победата на Подравка над Локомотива достојна за титулата. Откако ја дал својата изјава по мечот, му се слошило, по што настанала вистинска драма, а брзтаа помош го пренела во болницата во Копривница.

Share.

Leave A Reply