Погба може да заигра во градското дерби

0

Французинот  Фудбалерот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Пол Погба, може да се опорави од повредата на глуждот и да учествува на натпревар против Манчестер Сити.

Според англиските медиуми, 26-годишниот Французин се надева дека ќе го продолжи тренингот за помалку од две недели и дека ќе биде подготвен за игра на 8 март, кога ќе се одржи дербито на  Манчестер. Погба во сезоната 2019/20 се појави на само осум натпревари за „црвените ѓаволи“ и забележа две асистенции.

Французинот поголемиот дел од сезоната го помина во амбуланта обидувајќи се да ги реши проблемите со глуждот.

Share.

Leave A Reply