Политано ќе биде ново засилување за Наполи?

0

Напаѓачот на Интер, Матео Политано, најверојатно ќе го засили Наполи овој зимски трансфер период..

Тимот од Неапол планира да ја засили напаѓачката позиција во составот и понуди 25 милиони евра за напаѓачот на „нероаѕурите“, а фудбалерот е подготвен да замине, но најпрвин ќе ја сочека и понудата од Рома.

Судбината на 26-годишниот играч зависи од тоа дали „волчицата“ е подготвена да му понуди и подобри услови од овие на Наполи. Оваа сезона Политано има 15 натпревари за Интер, но не е постигнат ниту еден гол.

Share.

Leave A Reply