Популарниот Ноле е позитивен на ковид-19

0

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга, Јелена, се позитивни на корона-вирусот, објавија попладневно српските медиуми.

Со тоа само се зглемува бројката на заразени тенисери кои беа дел од турнирот во Хрватска. Во неделата бугарскиот тенисер, Григор Димитров, на социјалните мрежи објави дека е заразен со Ковид-19 и таквата вест предизвика паника помеѓу тенисерите и присутните на „Адриа Тур“ во Задар.

Сега резултатите покажаа дека и светскиот рекет број еден е позитивен на корона.

Share.

Leave A Reply