Порзингис го предводеше Далас до нова победа

0

Кошаркарите на Далас без повредениот Лука Дончиќ остварија важна победа на синоќашниот меч со Индијана на гостински терен. Предводени од Порзингис, Мавси обезбедија победа од 112:103 со што врза веќе втор последователен успех без својот најдобар кошаркар.

Кристап Порзингис ја презеде улогата на Дончиќ, постигна 38 поени и 12 скока и беше најзаслужен за успехот кај Индијана.

РЕЗУЛТАТИ:

Шарлот – Орландо 100:112

Кливленд – Њујорк 134:139 (прод.)

Индијана – Далас   103:112

Вашингтон – Голден Стејт           117:125

Атланта – Бостон   115:123

Бруклин – Феникс  119:97

Мајами – Филаделфија     137:106

Мемфис – Детроит            96:82

Сакраменто – Минесота   113:109

Л.А. Клиперс – Сан Антонио       108:105

Share.

Leave A Reply