Повредата на Ирвинг не е сериозна, се враќа наскоро

0

Повредата на клучниот кошаркар на Бостон Селтикс, Кајри Ирвинг не е сериозна, и тој наскоро ќе се врати во составот на тимот, објавија од клубот.

Ирвинг доби повред ана десното колено на мечот со екипат ана ЛА Клиперс и веднаш беше подложен на снимање, кое покажало дека има мало оштетување, но тоа нема да биде пречка за негово брзо враќање на паркетот.  Оваа сезона, играчот веќе пропушти 9 натпревари поради различни здравствени проблеми.

Претходно, тој имаше неколку операции на левото колено.

Share.

Leave A Reply