Познати двојките за плеј-офот во НБА лигата

0

Синоќа беа одиграни последните средби од регуларниот дел од сеозната во НБА лигата. По нив, и официјално станаа познати двојките за плеј-оф натпреварите:
Источна конференција:

Милвоки Бакс – Детроит Пистонс
Торонто Рапторс – Орландо Меџик
Филаделфија 76 – Бруклин Нетс
Бостон Селтикс – Индијана Пејсерс

Западна конференција:

Голден Стејт Вориорс – Лос Анџелес Клиперс
Денвер Нагетс – Сан Антонио Спарс
Портланд Треил Блејзерс – Оклахома Сити Тандер
Хјустон Рокетс – Јута Џез

Share.

Leave A Reply