Прибак не сака еуфорија во селекцијата

0

Повратникот во нашата ракометна репрезентација, Немања Прибак, потенцира дека победата против Словенија има големо значење, но, дека ништо не е завршено.

„Победивме силен противник. Мораме да останеме скромни, да работиме напорно и да продолжиме идентично на другите мечеви. Не смее да не зафати еуфорија“ – потенцира Прибак.

„Се подготвивме за грубата игра на Словенија. Не се плашевме и влеговме жестоко во дуелите. Ќе немаме многу време за одмор бидејќи утре не чека мечот со Црна Гора“ заврши нашиот бек.

 

Share.

Leave A Reply