Промена во групите за новата сезона во СЕХА Гаспром лигата

0

Со доаѓањето на рускиот тим Спартак на местото на Татабања во СЕХА лигата, стигна и промена на групите во ова регионално ракометно натпреварување. СЕХА Гаспром лигата објави дека има промена во групите за стартот на сезоната 2019/2020.

Рускиот тим оди во групата „Б“ каде се наоѓа нашиот втор преставник Еурофарм Работник, додека во конкуренцијата на Вардар се сели дебитантот во ова натпреварување, Пекинг.

ГРУПА А

Вардар

Нексе

Татран Прешов

Војводина

Мотор Запорожје

Пекинг Спорт Универзитет

ГРУПА Б

ППД Загреб

Мешков Брест

Еурофарм Работник

Металопластика

Веспрем

Спартак

Share.

Leave A Reply