Прв кошаркар од НБА излекуван од коронавирусот

0

Центарот на Детроит Пистонс, Кристијан Вуд, целосно се опорави од коронавирусот, јавуваат американските медиуми.

Пред дванаесет дена, кошаркарот на Пистонс беше позитивен на вирусот „Ковид-19“ и, како што рече неговиот агент, „тој сега е излечен“.

Вуд беше еден од првите случаи на заразени кошаркари во светот, откако Руди Гобер и Донован Мичел од Јута имаа први позитивни тестови.

Share.

Leave A Reply