Првиот турнир ќе биде во Србија

0

Раководството на АБА го објави терминот на одигрување на првиот од предвидените три турнири што ќе се организираат во различни градови во регионот.  Во втората по кавлитет конкуренција ние ќе имаме две екипи.

Домаќин на првиот собир ќе биде српскиот состав Златибор а натпреварите во Србија ќе се играат во периодот од 9 до 18 ноември.

Во првото коло на 9 ноември Работнички за противник го има Студентски центар додека во наредниот ден МЗТ Скопје ќе се соочи со Подгорица.

 

Share.

Leave A Reply