ПСЖ ќе го даде на позајмица Родригес во Торино

0

Тимот на Торино е фаворит за потписот на Хесе Родригес од Париз Сен Жермен.

Двајцата водечки луѓе на клубовите се состанаа да разговараат за трансферот на крилото во Торино, а притоа се согласија дека поранешниот играч на Реал Мадрид може да ги засили „биковите“ со опција да биде целосно откупен во текот на летото.

Она што е интересно за ова е дека Парижаните се подготвени да платат помеѓу 60 и 70 отсто од платата на Хесе, кој дојде во Франција во летото 2016 година за сума од 25 милиони евра. Досега, овој фудбалер има одиграно само 14 натпревари за ПСЖ.

Share.

Leave A Reply