ПСЖ ќе притиска за потписот на Донарума

0

Голманот на фудбалскиот состав Милан, Џанлуиџи Донарума преку неговиот агент задолжен за трансфери, Мино Раиолоа, наводно започнал преговори со челниците на францускиот ПСЖ, објавија дел од медиумите во Италија.

18-годишниот Донарума во изминатото лето имаше навситина одлична понуда од ПСЖ во висина од 70 милиони ера, но, Италијанците не сакаа да го продадат.

„Росонерите“ се обидуваа да го убедат Донарума да потпише нов договор до 2023 година иако и самиот голман јасно сатви до знаење дека сака да си замине од Серија „А“.

Share.

Leave A Reply