Раиконен кова планови за наредната сезона

0

Пилотот на Ферари во Формула 1, Кими Раиконен, најави дека во наредната година ќе влезе со шампионски амбиции.

„Далеку сум од позицијата што ја посакував. Така помина сезоната. Останува уште само еден круг и  ќе го дадеме најдоброто од нас“ вели Раиконен кој псоелден пат се радуваше на победа во 2014 година.

„Ја започнавме годинава многу  слабо, потоа остваривме напредок, но, веќе зачително заостанувавме зад фаворитите “, изјави Кими откако во меѓувреме доби нов договор за уште една сезона.

Share.

Leave A Reply