Ракитиќ: Очекувам нов договор од Барса

0

И покрај сите шпекулации за негово заминување од „Камп Ноу“, хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ, изјави дека наскоро очекува новдоговор од својот актуелен клуб.

„Имам важечки договор со Барселона за уште неколку години, но се надевам дека ќе бидам во можност да го обновам. Јас навистина го сакам тоа. Сакам да уживам во секоја игра и тренинг, да покажем дека тимот може да смета на мене. Што се однесува до тоа дали или не очекувам зголемување на платата, мислам дека тоа е најдобро да го разговарам со претседателот“, изјавил Ракитиќ.

Сегашниот договор со Ракитиќ со Барса важи до летото 2021 година.

Share.

Leave A Reply