Ракометарите нема да играат на Мундијалот догодина

0

Македонската ракометна репрезентација нема да учествува на Светското првенство во Египет идната година во јануари откако Интернационалната ракометна федерација одлучи да не ни додели вајлд-карта.

ИХФ двете специјални покани за учество на ракометниот мундијал ги испрати до Полска и Русија.

Европската ракометна федерација (ЕХФ) претходно поради корона-вирусот ги поништи баражите. Ние требаше да играме  со Франција.

 

Share.

Leave A Reply