Ракометарките започнуваат нов циклус за ЕП

0

Женската Ракометна Репрезентација на Македонија попладнево во Скандинавија ќе го одигра првиот натпревар во квалификациите за ЕП во 2018 во Франција.

Нашите репрезентативки од 18.30 часот ќе излезат на мегдан со силната селекција на Шведска која е можеби и главниот фаворит во нашата група. Во вториот денешен меч Србија ќе биде домаќин на Фарските Острови.

Во второто коло на 1 октомври, Македонија ќе биде домаќин на Србија додека Фраските острови ќе играат со Шведска. Пласман на ЕП обезбедуваат ќе обезбедат првите две селекции од секоја група и најдобрата третопласирана.

Share.

Leave A Reply