Рашфорд: Солскјер е одличен тренер

0

Маркус Рашфорд кој пред неколку месеци ја продолжи соработката со  Манчестер Јунајтед,  вели дека никогаш немал намера да го напушти стадионот – „Олд Трафорд“ бидејќи одлично соработува со тренерот, Оле Гунар Солскјер.

„Нема подобар од него, тој е вистинскиот  менаџер за нашиот тим“ – изјави одличниот фудбалер кој во континутет покажува блескави игри.

„Црвените ѓаволи“ кои се на седмото место на табелата во наредното коло ќе му гостуваат на тимот на Шефилд Јунајтед. Рашфорд вообичаено ќе го предводи нападот.

Share.

Leave A Reply