Раул: За нас денеска е најважниот меч

0

Непосредно пред попладневниот ручек на нашите репрезентативци во хотелот „Панорама“ во Загреб, екипата на Спортското радио 90.3 фм разговараше со селекторот Гонзалез за очекувањата од вечерашниот меч.

„Малку сме напнати, но тоа е нормално. Подготвени сме за натпреварот. Треба да се фокусираме на првиот меч, затоа што денеска тој за нас е најважниот. Никогаш не знаеш кога можеш да победиш и затоа треба да ја зграбиме секоја шанса“, вели секеторот Раул Гонзалес во изјава за Спортското радио 90.3 фм.

Share.

Leave A Reply