Реал го обнови интересот за Фабијан Руиз од Наполи

0

Реал Мадрид го обнови интересот за играчот од средниот ред на Наполи, Фабијан Руиз, информираше весникот „АС“.

Според изворот, Реал воспоставил контакти со блиски луѓе на шпанскиот фудбалер и почна да го следи фудбалерот, но не е подготвен да плати 100 милиони евра за еден играч. Сепак, шпанскиот клуб е оптимист во врска со трансферот на играчот од средниот ред, бидејќи фудбалерот не планира да го обнови договорот со Наполи, кој истекува во 2023 година.

Италијанците, пак, имаат намера да го зголемат обештетувањето во договорот на Руиз, бидејќи не сакаат да се разделат со 23-годишниот играч од средниот ред, но преговорите напредуваат тешко. Оваа сезона, Фабијан Руиз учествуваше на 12 натпревари од италијанскиот шампионат. Играчот од средниот ред на Наполи постигна еден гол и имаше две асистенции.

Share.

Leave A Reply