Реал и Барселона тргнаа по Обамејанг

0

Според последните вести од Шпанија, каталонскиот гигант и „кралскиот“ клуб тргнуваат во војна за потписот на напаѓачот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг.

Интернационалецот од Габон има договор со „топчиите“ до 2021 година, а веќе неколкупати одби да стави нов отпис со лондонскиот клуб.

Шпанскиот „Десмарке“ тврди дека Реал Мадрид е подготвен да одвои 70 милиони евра за трансфер на Габонецот.

Share.

Leave A Reply