Реал (М) сега се интересира за Куртоа

0

Само ден откако младиот голман на Атлетик (Б), Кепа Аризабалага го продолжи договорот со Баскијците, од Мадрид стигнува информацијата дека „кралевите“ веќе имаат нов голман на „пикот“.

Авторитетниот „Гардиан“ пишува дека Реал почнува да го облетува голманот на Челзи Тибо Куртоа. Според изворот, иако Зидан во моментов тврди дека не му е потребен нов голман, раководството бара трајно решение за голманската позиција.

Актуелниот договор на Куртоа со англискиот клуб важи до летото 2019 година, и тој засега нема намера да го обнови.

Share.

Leave A Reply