Ред Бул ќе „влезе“ и во островскиот фудбал

0

Австрискиот гигант за енергетски пијалоци, Ред Бул, најави дека ќе продолжи да инвестира во фудбалот.

Успехот со РБ Лајпциг и Ред Бул Салцбург, очигледно дополнително ги зголемија апетитите на австриската компанија која поседува клубови во Австрија, Германија, САД, Гана и Бразил како и две екипи во Формула 1.

Во англиските фудбалски кругови се споменуваат имињата на Лидс и КПР како можна дестинација за иневестирање од страна на  Ред Бул во наредниот период.

Share.

Leave A Reply