Ренова, Шкендија и Силекс ќе се борат за влез во 3 коло

0

Македонските фудбалски екипи денеска ги очекуваат новите настапи во Лигата на Европа.

Ренова попладне ќе игра против фаворизираниот состав од Хрватска, Хајдук. Мечот на терените на ФФМ ќе започне во 15:30 часот. Шкендија во 2 коло од квалификациите за Лига Европа од 17:45 часот ќе излезе на мегдан со романскиот состав Ботошани.

Денот ќе го затвори екипата на Силекс и тоа на Арената во Скопје. Кратовци од 20.00 часот ќе играат против косовската Дрита.

Share.

Leave A Reply