Рома преговара со Паоло Соуза

0

Последните информации во италијанските медиуми велат дека раководството на Рома веќе почна да бара замена за тренерот Ди Франческо, по лошиот старт на новата сезона на „римската волчица“.

дел од шпекулациите кои с епојавија во Италија велат дека раководството на римскиот состав веќе почнало преговори со актуелниот тренер на кинески Тијанџин, Пауло Соуза.

Станува збор за поранешен тренер на Фиорентина, кој има каквк-такво искуство од Серија а лигата. Информации од клубот велат дека веќе се отпочнати преговори со застапникот на Пауло Соуза, кои треба да се обидат предвреме да го раскинат неговиот договор со кинескиот клуб.

Share.

Leave A Reply