Рондо брзо си најде нов клуб

0

Кошаркарот од НБА лигата, Раџон Рондо, постигнал договор со екипата на Њу Орлеанс, велат последните информации кои доаѓаат од САД.

На 30 јуни неговиот досегашен клуб Чикаго Булс, се реши да ја прекине соработката со Рондо и на неговото место да го донесе младиот плејмејкер, Крис Дан.

31-годишниот Рондо има играно и за екипите на : Бостон, Чикаго, Далас Маверикс и Сакраменто Кингс.

Share.

Leave A Reply