Роси: Имавме добри тестови

0

Ветеранот во Мото Гран при шампионатот, Валентино Роси и неговиот клупски колега, Маверик Винјалес, останаа со различни впечатоци по првиот сезонски тест реализиран во понеделникот на шпанската патека „Херез“.

Двајцата имаа шанса да ја испробаат новата шасија. Италијанецот кој е лидер во шампионатот, сеуште се двоуми околу квалитетот на новата шасија.

„За време на тестот се обидовме со повеќе нормални подесувања, но, немавме успех. Сепак тоа ни даде повратни информации и разбравме кои работи ќе ни бидат од корист за да го елиминираме проблемот во иднина “, искоментира Роси.

Share.

Leave A Reply