Само дваjца наши скијачи обезбедија место на главната трка

0

Македонските скијачи денеска се појавија во квалификациските трки во слалом на Светското првенство што се реализира во Скандинавија во шведскиот зимски центар Оре.

Само двајца од нашите четирите претставници успеаа да ги комплетираат денешни две трки. Дардан Дехари го освои 43-тото место а Виктор Петков беше 57-ми.

Што се однесува до Лука Божиновски и Антонио Ристевски, тие не ја поминаа целта во второто возење.

 

Share.

Leave A Reply