Санчез ќе потпише за Интер

0

Првиот човек на фудбалскиот состав Интер, Пепе Марота, потврди дека напаѓачот, Алексис Санчез, нема да се врати во Манчестер Јунајтед и дека ќе остане во тимот од „ Џузепе Меаца“.

Чилеанецот  кој беше ангажиран од италијанците за една сезона, успеа да ги исполни очекувањата на „нероаѕурите“ кои одлучија да го задржат и да ја покријат неговата висока плата. Затоа Јунајтед спогодбено ќе го раскине договорот со Санчез и ќе го пушти во Интер како слободен фудбалер.

„Се ќе биде официјализирано,  имаме договор на три години и веруваме во него“  – изјави Марота.

Share.

Leave A Reply